CUPA SAKURA AFIS-site

Traditionala Cupa organizata in ultimii ani ,inaintea sarbatorilor pascale de catre Clubul Fudokan , s-a transformat in ,,CUPA SAKURA”, organizata de aceasta data, de Seishinkan Karate do Association , cu participarea a peste 120 de sportivi de la cluburile din Sannicolau Mare,Jimbolia si Timisoara. Vreau sa-i felicit pe toti sportivii participanti pentru daruirea de care au dat dovada, pe cei care au castigat , pentru succesul lor, si nu in ultimul rand ,pe colegii si prietenii mei Sensei Doru Burdan, Sempai Bogdan Iuga ,

Sempai Loredana Antalfi si Sempai Alexandru Schein ,arbitriii si organizatori in acelasi timp! Multumiri parintilor, pentru efortul depus in aceasta zi frumoasa de primavara ,de dinaintea ,,FLORIILOR!”

Au plecat cu medalii acasa :

KATA INDIVIDUAL-CENTURI ALBE SI GALBENE – Fagadar Cezar – medalie de aur,Docea Marius – medalie de argint, Mihnea Alin si Damse Paul – medalie de bronz

– Asavei Gabriel – medalie de aur, Novac Bianca – medalie de argint, Sfet David -medalie de bronz

-Safta Larisa – medalie de aur,Murariu Lara- medalie de argint,Ghierman Marius – medalie de bronz

GOHON KUMITE – CENTURI ALBE SI GALBENE – Fagadar Cezar si Damse Paul – medalie de aur , Sandu Florentina si Strugari Liviu – medalie de argint,Muntian Iasmina si Safta Larisa – medalie de bronz

– Ghierman Marius si Asavei Gabriel – medalie de aur , Miculescu Claudia si Gheorghiade Paula -medalie de argint , Murariu Lara si Dominyiuc Iulia -medalie de bronz

KATA ECHIPE -CENTURI PORTOCALII SI VERZI-Iordanescu Vlad,Perian Cristian ,Cseke Christian- medalie de aur, Bitte Eduard,Ionescu Bogdan,Gavojdean David – medalie de argint, Mateut Claudia,Boc Alin,Butoi Bogdan – medalie de bronz

IPPON KUMITE -CENTURI PORTOCALII SI VERZI- Cseke Christian ,Iordanescu Vlad – medalie de aur , BocAlin , Mateut Claudia – medalie de argint , Perian Cristian,Ladar Alexandru – medalie de bronz

KATA ECHIPE -CENTURI ALBASTRE – Zaharia Darius,Avramescu Alexandra,Moraru David – medalie de aur , Purza Andra,Careba Cristian,Vitan Anadrei – medalie de argint , Luca Fabian ,Ogrin Silvia,Stanca Stefan – medalie de bronz

IPPON KUMITE – CENTURI ALBASTRE -Avramescu Alexandra,Zaharia Darius – medalie de aur, Marascu Ioana , Luca Fabian – medalie de argint, Ogrin Silvia, Purza Andra-medalie de bronz

KATA ECHIPE – CENTURI MARO SI NEGRE – Iordache Almira,Agafitei Leontin,Stania Alexandru-medalie de aur , Szoke Robert,Lavita Ghita,Obada Beatrice- medalie de argint , Cseh Alexandru,Florescu Marius,Olteanu Bogdan- medalie de bronz

IPPON KUMITE – CENTURI MARO SI NEGRE – Szoke Robert,Lavita Ghita – medalie de aur, Cseh Alexandru,Florescu Marius – medalie de argint , Sarba Florin ,Olteanu Bogdan- medalie de bronz

DSC06846